نامه‌‌ی نانوشته‌

سلام آقای ه دو چشم یا الف با سرکش سبیل شکل یا هر اسمی که بتوان درباره‌اش رویاپردازی کرد. بعد از ماه‌ها گذرم افتاده به این جا و اولین نوشته‎ای که به یاد آورده‌ام، خاطره روزی‌ست که توی پارک با هم حرف زدیم و یک گربه فلج آن گوشه برای خودش چرخ می‌زد یا دنبال غذا بود یا چنین چیزی.

دست به کیبورد بردم که بنویسم بفرما. کائنات کار دستم داد، شما را دوست دارم ولی ندارم‌تان. بعد یادم آمد برای نوشتن چیزهای مهم‌تری آمده‌ام.

آمده‌ام درباره نظریه جدیدم بنویسم. هنوز اسمی برایش انتخاب نکرده‌ام. نظریه جدید از این قرار است که آدم‌هایی که روی انتخاب دوست‌ها و آدم‌های نزدیک زندگی‌شان حساسیت به خرج می‌دهند و کمال‌گرایی را به حد اعلاء رسانده‌اند، گاهی وقت‌ها از نزدیک‌ترین‌هایشان نیز خسته می‌شوند. دو تا آدم درون‌گرا را تصور کن که هر کدام به جای ارتباط با چند ده نفر، ترجیح داده‌اند رابطه عمیقی با یک آدمِ درست داشته باشند، بیشتر وقتشان را با هم می‌گذرانند و از ریزترین اتفاقات زندگی هم باخبرند. بعد روزی می‌رسد که یکی از آن‌ها خسته می‌شود، می‌رود توی لاک خودش (به هر حال درون‌گراست و چه چیزی بهتر از تنهایی برای هضم زندگی یک درون‌گرا؟) و به زبان خودمانی، چند روزی از رابطه مرخصی می‌گیرد. بعد طرف دیگر فکر می‌کند اتفاقی افتاده که رفیق صمیمی‌ام دیگر نیست؟ حرف نمی‌زند؟ تایم ناهار پیامک نمی‌دهد که برویم نفس؟

که بفرما. کائنات کار دستم داد، چند روزی توی لاک خودم بودم و بعد از آن چند روز، نشخوارهای ذهنی شروع شدند و ادامه پیدا کردند تا رسیدیم به روزی که با خودم فکر کردم شاید حرف درستی است این که می‌گفت "رابطه‌ها از یک جایی به بعد، هرز می‌روند انگار و ادامه ندادنشان کار قشنگ‌تری‌ست".

ته دلم قبولش ندارم. ولی بدی قضیه این است که تنها نیمی از تصمیم نهایی ماندن یا پایان دادن دست من است. 

راستی آقای ه دو چشم با الف کلاه سبیلی. از همه چیز برایتان نوشته بودم. از پیارسال و پارسال و از امسال. واضح و روشن، طوری که به جواب تمام سوال‌هایتان برسید و گره‌های ذهنی‌تان راجع به تصمیم نهایی من، باز شود. ولی به هر حال دیر شده بود، انگشتم را چند دقیقه‌ای روی بک‌اسپیس نگه داشتم و حالا منتظرم تا ببینم کتاب جدیدتان کی چاپ می‌شود. 

۰ ۰
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی