85th.هیچ چیز بدتر از نبودن نیست!

"اگر دختر به دنیا بیایی، خیلی چیزها را باید یاد بگیری. اول این که باید خیلی بجنگی تا بتوانی بگویی که اگر خدایی وجود داشته باشد می تواند پیرزنی سپید مو یا دختری زیبا و دلربا باشد. دیگر این که باید خیلی بجنگی تا بتوانی بگویی که آن روز که حوا سیب ممنوعه را چید گناه به وجود نیامد؛ آن روز یک فضیلت پرشکوه به دنیا آمد که به آن نافرمانی می گویند. و بالاخره باید خیلی بجنگی تا ثابت کنی که درون اندام گرد و نرمت چیزی به نام عقل وجود دارد که باید به ندای آن گوش داد. مادر شدن حرفه نیست. وظیفه هم نیست. فقط حقی است از هزاران حق دیگر. از بس این را فریاد می کشی خسته می شوی. و اغلب، تقریبا همیشه، شکست می خوری. ولی نباید دلسرد شوی. مبارزه به مراتب زیباتر از خود پیروزی است. تلاش برای رسیدن به مقصد لذت بخش تر از رسیدن به مقصد است: وقتی پیروز می شوی یا به مقصد می رسی، تازه احساس خلا عجیبی می کنی. و برای این که خلا موجود را دوباره پر کنی، باید دوباره راه بیفتی و هدف های تازه ای بیافرینی. آری، دلم می خواهد تو دختر باشی. امیدوارم حرف های مادرم را هرگز به زبان نیاوری. همان طور که من آن ها را هرگز تکرار نکردم.

ولی اگر تو پسر زاده شوی باز هم راضی خواهم بود. حتی شاید بیشتر از دختر بودنت. در این صورت از خیلی از تحقیرها و بردگی ها و سواستفاده ها در امان می مانی. مثلا اگر پسر زاده شوی، هیچ کس در تاریکی شب به تو تجاوز نخواهد کرد. نباید حتما صورت زیبا داشته باشی تا در اولین نگاه مورد قبول واقع شوی. وقتی با محبوبت هم بستر می شوی، ناچار نیستی قضاوت های خصمانه را تحمل کنی، هیچ کس به تو نخواهد گفت که گناه آن روزی به وجود آمد حوا سیب ممنوعه را چید. کمتر رنج می بری. برای ثابت کردن این که اگر خدایی وجود داشته باشد می تواند پیرزنی سپیدمو یا دختری زیبا باشد، لازم نیست زیاد بجنگی. می توانی در مقابل هر کس که دلت خواست به آسانی نافرمانی کنی. می توانی دوست داشته باشی بی آن که یک شب از خواب بپری و احساس کنی در غرقاب غوطه می خوری، می توانی از خودت دفاع کنی بی آن که دشنام و ناسزا بشنوی. فکر نکن زندگی برای مرد هم خیلی آسان است. اگر نیرومند باشی، مسئولیت های سنگین و مستبدانه به گردنت می گذارند. چون ریش داری اگر گریه کنی یا محبت بطلبی همه به تو خواهند خندید. به تو حکم خواهند کرد که در جنگ آدم بکشی یا کشته شوی. چه بخواهی چه نخواهی مجبورت می کنند که در بی عدالتی های عصر حجر سهیم و شریکشان باشی. اگر پسر باشی دلم می خواهد آن مردی باشی که من همیشه در رویاهایم به دنبالش می گردم: با ضعفا ملایم، با زورگوها خشن، با آن ها که دوستش دارند مهربان و با سلطه جویان بی رحم. دشمن شماره یک آن هایی که می گویند مسیح پسر پدر و روح القدس است، نه پسر زنی که او را به دنیا آورد."


+ نامه به کودکی که هرگز زاده نشد، اوریانا فالاچی

+ دارم واژه به واژه این کتاب رو می بلعم! با بغض، با اشک!

۵ ۶
Lady cyan ※※
۲۹ شهریور ۰۹:۰۷
:(
من عاشق کتاب خوندن هستم :)
این رو باید حتما تهیه کرد :)

پاسخ :

عالیه:')
• عالمه •
۲۰ شهریور ۱۴:۴۰
وای من این کتاب رو هنوز نخوندم :(

پاسخ :

بخون، هر چه زودتر بخون
هر دختری باید این کتابُ بخونه:)
bahar ...
۲۰ شهریور ۱۲:۳۳
((: حیف علاقه ای ندارم به کتاب

پاسخ :

یعنی حتا خوندن این متن هم یه کوچولو علاقمندت نکرد؟!:)
رها مشق سکوت
۱۸ شهریور ۰۳:۴۹
چندبار این کتاب رو تو فاصله زمانیهای متفاوت خوندم و خیلی دوستش دارم
کلا چند کتابی که از اوریانافالاچی خوندم رو دوست داشتم

پاسخ :

واقعن محشر نوشته:)
پریســآتیـــس (:
۱۷ شهریور ۱۳:۵۲
تو لیست خرید ڪتابام هست

مصر تر شدم برا خریدنش (:

پاسخ :

عالیه:)
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
Designed by: Erfan Powered by: Bayan Blog